LETNÍ TÁBOŘENÍ V TEEPEE

 splňte si své sny o dobrodružství a nevšedních zážitcích

LETNÍ DĚTSKÝ INDIÁNSKÝ TÁBOR | 6 dní

12.-17.7.2020 | cena 5200 Kč | obsazeno

Naše indiánská vesnice je postavena v překrásném prostředí Westernového kempu Vochtánka, nad nímž se tyčí zřícenina hradu Potštejn. Čeká vás jízda na koních, střelba z luku, tradiční indiánské hry jako lakros nebo šiny, a bojové hry inspirované indiánskými příběhy.

Vycházky na koních probíhají 1 hodinu denně vždy pod vedením odborných instruktorů, kteří již několik let pracují s mladými adepty jezdectví. Výcvik je veden v duchu přirozených způsobů komunikace člověka s koněm. Děti jsou rozděleny do skupin dle úrovně zkušeností a učí se koním rozumět a ovládat základní techniku jízdy. Součástí programu je í péče o koně včetně plavení a umývání koní v řece, čímž se zároveň rozvíjí přirozená schopnost vzájemného porozumění mezi dětmi a koňmi.

V indiánské vesnici, obýváme tradiční teepee, vybavená dřevěnými podlážkami pro větší pohodlí. V táboře je sociální zařízení a sprcha s teplou vodou. O naše hladové žaludky se stará zkušená kuchařka za vydatné pomoci všech tábořících indiánů. Jídlo máme 5x denně, abychom měli dost sil při našich bojových hrách a sportu. Za špatného počasí využíváme čas na hry rozvíjející myšlení a postřeh a také trávíme čas s kytarou a bubínky při písničkách u ohně, který dá zapomenout na nepříjemné počasí a navodí neopakovatelnou atmosféru. Bubny nás provázejí i při indiánských obřadech a slavnostních ohních. Zažijeme i obřad indiánské sauny a večer si povíme vždy nějakou novou indiánskou pohádku.

O děti pečují zkušení a školení vedoucí. Na každých 6 až 8 dětí připadá jeden vedoucí. Dále se tábora účastní hlavní vedoucí a jeho zástupce, zdravotnice, kuchařka a technický správce, kteří celý tábor organizují. 

Sraz účastníků je v neděli 12.7.2020 v 16:00 v Potštejně u kostela. Konec pobytu v pátek do 17 hodin.

Stravu máme 5x denně. Je možné přibalit oblíbené svačinky nebo sladkosti. Myslete však na to, že v tee-pee žijí s námi i jiné drobné zvířátka, a tak je dobré mít vlastní jídlo v dobře uzavřené nádobě. V případě, že má vaše dítě nějakou potravinovou alergii, prosím uveďte to do poznámky v rezervaci. Pokud to bude v našich silách, tak vám rádi vyhovíme.

Bydlíme v indiánských tee-pee, na dřevěných podlážkách a vlastních karimatkách a ve vlastních spacích pytlích

 • karimatku, spacák a starší deku navíc (nejlépe larisu)
 • soupravu na jídlo, hrníček, lžíci
 • nůž, baterku, blok a tužku,  malý batůžek na výlety
 • oblečení pro všechno počasí, šátek, pokrývku hlavy
 • nepromokavé boty/gumáky, pláštěnku
 • hygienické potřeby, plavky
 • indiánské oblečení vítáno
 • potvrzení od lékaře o zdravotním stavu dítěte
 • potvrzení o bezinfekčnosti (od rodičů)
 • kartičku pojištěnce
 • doklad o zaplacení zálohy a doplatek částky se hradí v den příjezdu v hotovosti

tábořiště Kemp Western Vochtánka
jméno a příjmení
Anenské údolí u Potštejna
517 43 Potštejn

RODINNÁ DOVOLENÁ V TEEPEE | 7 dní

I. 5. – 11. 7. 2020 | obsazeno
II. 26. 7. – 1. 8. 2020 | obsazeno
III. 2. – 8. 8. 2020 | obsazeno

5 800 Kč dospělí | 4 800 Kč děti to 10 let

Pokud máte rádi netradiční zážitky, pak dovolená v naší indiánské vesnici bude patřit mezi zážitky, na které nezapomenete. Čeká vás bydlení v indiánském tee-pee uprostřed překrásné přírody s neutichajícím šuměním potoka, večerní zpívání u táboráku a vyprávění indiánských příběhů, vyrábění předmětů podle indiánských vzorů, indiánská sauna, koupání v řece … a v neposlední řadě poznávání řeči koní a denní vyjížďky na koňském  hřbetě po okolní přírodě.

Naše indiánská vesnice je postavena v kempu Vochtánka u Potštejna v Orlických horách a tábory zde děláme více než 20 let. Toto místo je jedinečné svou polohou a atmosférou. Okolí je  ideální na projížďky na kole či koloběžce, které si můžete přivézt. Nedaleko je minipivovar a cukrárna, kam si můžete v odpoledním klidu zajít na krátký výlet. Nad táborem se tyčí zřícenina hradu Potštejn, kam se také můžete vydat.. Pokud chcete pouze užívat klidu, tak v naší vesnici vždy najdete odlehlé místo, kde si na dece možno číst, věnovat se svým zálibám nebo prostě  jen odpočívat. Pokud vás zaujme některý z našich programů vyrábění, nebo se budete chtít zapojit do hraní společenských her, tak této možnost můžete svobodně využít. Vše je ve vaší režii a my vám zajistíme, abyste si to prožili co nejlépe. Psi do vesnice mohou, ale nesmí svým chováním narušovat program ostatních.

Kromě programu ve vesnici se samozřejmně vše točí kolem koní. Jsou tématem napříč celým tábořením.. Při večerních posezeních u ohně si o nich povídáme. Kdykoliv během dne se můžete zeptat na to, co vás zajímá, ať už o životě a chování koní, nebo o jezdectví samotném. Jsou vám k dispozici instruktoři jezdectví, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti. Jezdíme 4x denně podle úrovně jezdců. Ti jsou při nástupu pobytu rozdělení podle úrovní a denně potom jezdí ve své skupině. Délka vyjížďky každé skupiny je 1 hodina a jezdíme po okolních lesích a pěšinkách. Rodiče vždy vedou své děti na koni. Pouze v případě, že je více dětí na jednoho rodiče,  můžeme nabídnout náhradní řešení.

Vězte, že zažijete nevšední dobrodružnou dovolenou a budete společně vzpomínat na krásné chvíle prožité v naši indiánské vesnici.

Sraz účastníků je vždy v neděli v čase od 14:00 do 16:00 v kempu Vochtánka, Potštejn. Konec pobytu v sobotu do 12:00.

Stravu máme 5x denně. Je možné přibalit oblíbené svačinky nebo sladkosti. Myslete však na to, že v tee-pee žijí s námi i jiné drobné zvířátka, a tak je dobré mít vlastní jídlo v dobře uzavřené nádobě. V případě, že máte  nějakou potravinovou alergii nebo jiné omezení, uveďte to prosím do poznámky v rezervaci. Pokud to bude v našich silách, tak vám rádi vyhovíme.

Bydlíme v indiánských tee-pee, na dřevěných podlážkách a vlastních karimatkách a ve vlastních spacích pytlích. Je dobré mít navíc deku. Pro přehlednost je výhodnější mít věci zabalené v kufru.

 • karimatku, spacák a starší deku navíc (nejlépe larisu)
 • soupravu na jídlo, hrníček, lžíci
 • ostrý nůž, baterku
 • oblečení pro všechno počasí
 • oblečení na ježdění (více informací o základní výbavě jezdce najdete na stránce o putování
 • nepromokavé boty/gumáky, pláštěnku
 • hygienické potřeby, plavky
 • indiánské oblečení vítáno

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

VYBRALI JSTE SI?

Pokud jste našli co jste hledali, stačí poslat rezervaci termínu a my vám jej obratem potvrdíme. Pokud je vámi vybraný termín obsazen, můžete se napsat do seznamu náhradníku v rezervačním formuláři.