#1/20 Hrádek – Pastviny  

8. – 11. 4. 2020 | 4 dny | cena 8 000 Kč

Určeno pro mírně pokročilé a mládež. Budeme se toulat přírodou Orlických hor, cestou  budeme brodit řeky a potoky. Zdoláme terény rozličné úrovně ale vždy na pohodu a bezpečně. Potkáme se na našem ranči brzy ráno a dopoledne vyrazíme směrem na Pastviny, kde bude naše základna pro další dny a odkud si budeme dělat výlety po širokém okolí. Pojedeme do Českých Petrovic ke srubům Haida, projedeme si polské pohraničí, zastavíme se na oběd na Zemskou bránu, ke které vede cesta krásnými lesy a kopcovitým terénem (nebo také po schodech). Zastavíme se v kavárně na zákusek a v místních hospodách na dobrý oběd. Cestou k bunkrům na Adamu budeme projíždět různorodou krajinou luk a kopců. Jenom vy a váš kůň a chvíle pro relaxaci a oddych.

Sraz 8. 4. 2020 do 9:00 na ranči Oklahoma – Hrádek, Ústí nad Orlicí. Rychlé převlečení do jezdeckého oblečení, nasedláme a vyrážíme. Máme před sebou dlouhou a dobrodružnou cestu.

V Pastvinách máme zajištěno ubytování u našich přátel manželů Břízových. Spíme na madračkách ve vlasním spacáku. Můžete si na místě vybrat spaní ve stylovém podkroví nebo v místnosti v přízemí.

Společné snídaně zajišťujeme nákupem v místním obchodě a připravbujeme si je sami. K dispozici máme kuchyňku s plným vybavením.

Máme k dispozici doprovodné auto, takže s sebou na sedlo si přivážete nejnutnější oblečení (mikinu navíc, malou svačinku, větrovku nebo pláštěnku dle předpovědi). Hodí se půllitrová plastová láhev na vodu. Na spaní stačí spacák. Více o výbavě jezdce najdete v zápatí této stránky.

#2/20 Hrádek – Neratov   

5. – 10. 5. 2020 | 6 dní | cena 12 000 Kč | 2 volná místa

Toto bude rychlá a akční jízda v náročném terénu, určená pouze zkušeným jezdcům, kteří jsou se na koni “narodili”. Vždy je to ale bezpečné a s ohledem na počasí a terén. Potkáme se na našem ranči brzy ráno a dopoledne vyrazíme směrem na Pastviny, kde bude naše základna pro další dny a odkud si budeme dělat výlety po širokém okolí. Pojedeme do Českých Petrovic ke srubům Haida, projedeme si polské pohraničí, zastavíme se na oběd na Zemskou bránu, ke které vede cesta krásnými lesy a kopcovitým terénem (ale také po schodech). Cestou se zastavíme v kavárně na zákusek a v místních hospodách na dobrý oběd. Potom se přesuneme do kouzelné krajiny v okolí obce Neratov, kde je unikátní klášterní kostel se skleněnou střechou. Tam přespíme jednu noc v katolickém farním domě. Než se vydáme zpět na ranč, přespíme další noc v Pastvinách. Odtud se vracíme zpět.

Sraz 5.5.2020 do 9:00 na ranči Oklahoma – Hrádek, Ústí nad Orlicí. Rychlé převlečení do jezdeckého oblečení, nasedláme a vyrážíme. Máme před sebou dlouhou a dobrodružnou cestu.

V Pastvinách máme zajištěno ubytování u našich přátel manželů Břízových. Spíme na madračkách ve vlasním spacáku. V Neratově jsme ubytovaní v poutním domě ve společenské místnosti. Spaní na zemi (koberec) na vlastních karimatkách a spacáku. K dispozici je kuchyňka, koupelna a WC.

Společné snídaně zajišťujeme nákupem v místním obchodě a připravujeme si je sami. K dispozici máme kuchyňku s plným vybavením.

Máme k dispozici doprovodné auto, takže s sebou na sedlo si přivážete nejnutnější oblečení (mikinu navíc, malou svačinku, větrovku nebo pláštěnku dle předpovědi). Hodí se půllitrová plastová láhev na vodu. Spaní spacák a karimatka.

#3/20 Hrádek, Ústí nad Orlicí a okolí   

I. 14. – 20. 5. 2020 | obsazeno
II. 23. – 29. 5. 2020 | 2 volná místa | last minute -20 % (11 200 Kč)

7 dní | cena 14 000 Kč

I cesta může být cíl. To platí u tohoto putování. Je unikátní tím, že během jednoho týdne projedeme dvě naprosto rozdílné krajiny podhůří Krkonoš, Jilemnice a Vysokého nad Jizerou. Pojedeme po kopcích a rozlehlých hřebenových loukách s krásnými výhledy na panorama Krkonoš. V rámci jednoho dne se přesuneme do písčitých borových lesů s rybníky a romantickými hrady (Kost, Bezděs, Valdštejn,Trosky). Pokud nám bude počasí přát, budeme se koupat a plavit koně. Nevšední zážitek, na který se nezapomíná…tak toto jsme měli v plánu před vypuknutím virové pandemie. My sice do Krkonoš nepojedeme ale zažijeme spoustu krásy v přírodě Orlických hor. Termíny zůstávájí, mění se pouze místo pobytu. Více informací najdete níže.

I. turnus nastupuje 14.5.2020 na ranč Oklahoma, Hrádek, Ústí nad Orlicí
II. turnus nastupuje 23.5.2020 kolem 10:00 na ranč Oklahoma, Hrádek, Ústí nad Orlicí

Ubytování pod střechou v soukromí.

Společné snídaně zajišťujeme nákupem v místním obchodě nebo z vlastních zásob a připravujeme si je sami.

Karimatka a spacák, talíř, hrnek, příbor včetně ostrého nože, baterka, trvanlivé jídlo nebo malé svačiny, kartičku pojištěnce, doporučujeme úrazové připojištění. Pro více informací o vybavě vandrovníka najdete na konci této stránky.

Pro každé putování je vytvořeno album, kde může každý nahrávát a stahovat fotky nebo videa. Před vložením fotek a videí je protřiďte, ať se nám nezaplní disk. Po čase blíže neurčeném budou fotky smazány.

I. 24.-20.5.2020

II. 23.-29.5.2020

#4/20 Radhošť   

I. 3. – 9. 9. 2020 | obsazeno
II. 12. – 18. 9. 2020 | obsazeno

7 dní | cena 14 000 Kč

Jestli chcete zažít adrenalinovou jízdu, tak tady máte příležitost. Opět platí, že vždy jezdíme bezpečně a s ohledem na úroveň nejslabšího jezdce…ale někdy musíme jít mírně za hranice, abychom se posouvali dál. Trasa začíná v Zábřehu, dále pokračuje směrem přes Nízký Jeseník na Oderské vrchy a Hanou směrem na Trojanovice na Radhošť. Velmi členitý terén místy velmi náročný a různorodý.

I. turnus nastupuje 3.9.2020 na domluveném místě v okolí Zábřehu
II. turnus nastupuje 12.9.2020 v okolí Trojanovic.
Obě místa budou upřesněny účastníkům před začátkem.

Ubytování je zajištěno na domluvených místech v penzionech nebo soukromých ubytování po celé trase.

Společné snídaně zajišťujeme nákupem v místním obchodě nebo z vlastních zásob a připravujeme si je sami.

Spacák, (případně stan pro zájemce o spaní v přírodě), talíř, hrnek, příbor včetně ostrého nože, baterka, trvanlivé jídlo nebo malé svačiny, kartičku pojištěnce, doporučujeme úrazové připojištění

#5/20 Kolem ranče 

14. – 16. 10. 2020 | 3 dny | cena 6 000 Kč | obsazeno

Příležitost pro začínající jezdce a úplné začátečníky a pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v jízdě na koni. Naše koně jsou spolehlivé, trpělivé a vy jim můžete plně důvěřovat. Takže obavy nechte stranou a soustřeďte se pouze na sebe. Cílem je seznámit se s koněm, naučit se s ním komunikovat, a hlavně si to nejvíc užít. První den se převezeme na koňském hřbetu z Hrádku do Skuhrova. Je to krásná cesta lesem, loukami a příjemným terénem. Na rančí ve Skuhrově zůstaneme i další den a uděláme si výlet po okolí. Všude kolem je různorodý terén a louky, na kterých to můžeme trochu rozjet. Vyzkoušíte všechny chody – krok, klus i cval. Poslední den se budeme vracet zpět na Hrádek. Věříme, že si to užijete a naučíte se o sobě i o svém koni spoustu nových věcí.

14.10.2020 mezi 9:30 – 10:00 před budovou nádraží v Ústí nad Orlicí. Pokud jedete vlakem, pošlete hodinu příjezdu na číslo 604 353 469. Poté se přesouváme na pastvinu, kde nasedláme koně a vyrážíme směr Skuhrov. Přijďte již v jezdeckém oblečení a mějte připravenou svačinu a láhev s vodou k připnutí na sedlo. Cesta trvá cca 5 hodin s přestávkami.

Farma Skuhrov leží v Orlických horách ve městě Skuhrov. Máme tam přátelé, kteří mají srubovou chatu, která poskytuje přístřeší a zázemí pro vandrovníky a všechny lidi dobé vůle. V přízemí je společenská místnost s krbem, kde večer hrajeme a ráno snídáme. V útulném podkroví jsou na spaní připraveny matrace.

Ráno snídáme na ranči z vlastních zásob nebo dokoupíme v místním obchodě. V průběhu dne najdeme restauraci, hospodu nebo občerstvení. A večeři si připravíme formou bufetu nebo dle dohody. Jídlo si hradí každý samostatně.

Kromě ZVJ (základní výbava jezdce viz v zápatí této stránky) nepotřebujete nic dalšího. Karimatka taky není potřeba. Prosím věnujte pozornost informacím uvedeným v zápatí této stránky.

#6/20 Po koňských rančích  

20. – 23. 10. 2020 | 4 dny | cena 8 000 Kč

Budeme se projíždět krásnou přírodou Orlického podhůří a navštívíme okolní koňské ranč, kde vždy přespíme jako správní vandrovníci a ráno budeme putovat dále. Čekají nás i složitější terény, které naše koně znají jako vlastní … kopyta, takže se nemáte čeho obávat a můžete si jenom užívat tu volnost a krásu kolem. Terén a trasa je vhodná pro jezdce od úrovně mírně pokročilý/pokročilý. Tempo přizpůsobujeme vždy nejméně zkušeným jezdcům ale poskytujeme jim prostor, aby se mohli dále vyvíjet a zdokonalovat, takže to někdy i trochu zrychlíme. Vyjíždíme z našeho ranče a každou noc přespíme na jiném ranči.

20.10.2020 do 12:00. V den příjezdu krátká vyjížďka a přespání na ranči

Ubytování je vždy “pod střechou” ale je potřeba se vybavit teplým spacákem a karimatkou.

Společné snídaně zajišťujeme nákupem v místním obchodě nebo z vlastních zásob a připravujeme si je sami.

spacák a karimatku, teplé oblečení na spaní

#7/20 Opravdový vandr „na lehko“   

2. – 5. 6. 2020 | 4 dny | cena 8 000 Kč

Příležitost pro opravdové poutníky a zkušené jezdce, kteří si chtějí užít volnost a dobrodružství v koňském sedle s prima partou lidí. Budeme se toulat přírodou v okolí našeho ranče v Orlickém podhůří. Celý program budeme tvořit společně a přizpůsobíme ho počasí a vašim přáním. Nemáme stanovenou trasu, pouze víme, že se poslední den vrátíme opět na ranč. Jsme připraveni i na krizovou situaci, kdy by nám počasí nepřálo nebo by vaše příruční oblečení nebylo dostačující. V těchto případech budeme mít doprovodné vozidlo, které nám potřebně věci přiveze na místo.

2. 6. 2020 do 12:00 na ranči Oklahoma, Hrádek 161, Ústí nad Orlicí.

Spaní po celé trase je pod širákem nebo někde v soukromí „na seně“. V případě velké nelřízně počasí domluvíme nocování pod střechou. Je potřeba počítat s tím, že nebude přístup k teplé vodě pro osobní hygienu. Vše bude řešeno alternativně nebo budeme improvizovat na místě dle možností.

Společné snídaně zajišťujeme nákupem cestou v místním obchodě nebo z vlastních zásob a připravujeme si je sami.

Spacák, nejnutnější osobní věci a oblečení. Vše povezeme na sedlech. Můžete použít vlastní sedlové kapsy nebo zabalit věci tak, aby se dali uvázat na sedlo pod zadní rozsochu a přivázat provázky.

VYBRALI JSTE SI?

Pokud jste našli co jste hledali, stačí poslat rezervaci termínu a my vám jej obratem potvrdíme. Pokud je vámi vybraný termín obsazen, můžete se napsat do seznamu náhradníku v rezervačním formuláři.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

VÝBAVA JEZDCE

  • ZVJ (základní výbava jezdce): spacák, talíř, hrnek, příbor, ostrý nůž, baterka, kartička pojištěnce, láhev na vodu k připevnění na sedlo, nepromokavá bunda nebo jezdecký kabát
  • Upozorňujeme účastníky, že každý se účastní putování na koních na vlastní riziko. To znamená, že provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví a majetku způsobené při akci účastníkům či třetí osobě. Doporučujeme sjednat pro pobyt úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škody na majetku a zdraví pojištěného.
  • vhodné oblečení na koně: pravidlo více tenkých vrstev platí v jezdectví dvojnásob, kalhoty jezdecké nebo rifle (s jednoduchým vnitřním švem), kotníková nebo vyšší obuv s tenkou a měkkou podrážkou (jezdecké, kožené polobotky, pevnější tenisky). Nevhodná je obuv typu Vibram nebo jiná turistická s mohutnou podrážkou.
  • sedlové tašky, kapsy nebo brašny jsou vhodné pokud nejsou příliš těžké. Místo brašen je vhodný také pytel nebo vak se stahovacím otvorem, kterého výška je cca 60 cm (šířka zadní rozsochy sedla). Na sedlo dáváme pouze oblečení navíc podle počasí a přivazujeme je provázky, které jsou na sedlech.
  • váhový limit jezdce je 100 kg

PROVOZNÍ INFORMACE

  • k dispozici máme doprovodné vozidlo, které veze všechny naše zavazadla. Proto můžeme na koni vést pouze nezbytné osobní věci a náhradní oblečení. Logistika vozidel je vždy plánovaná s ohledem na náročnost akce a bude s vámi předem konzultována.
  • v rámci putování nabízíme spaní v předem domluvených penzionech nebo ubytování v soukromí. Pokud chcete zažít dobrodružství naplno, můžete si zvolit možnost spaní pod vlastním stanem a ve vlastní režii. Je však třeba počítat s náklady (využití toalet, sprchy, kuchyńky a dalších), které stanoví poskytovatel ubytování. Pokud si zvolíte tuto možnost prosím informujte nás na ni při rezervaci.

VÍCENÁKLADY

  • částka za putování obsahuje nájem koně a náklady spojené s ustájením koní nebo veterinárním ošetřením. Stravování, ubytování, případně přeprava koní je hrazena zvlášť podle aktuální výše.
  • v případě, že je putování potřeba přivést koně na vzdálenější místo od našeho ranče, tak se účastník podílí na nákladech za přepravu koně. Jedná se o částku kolem 1000 Kč a její konečná výše je známá až po realizaci přepravy. Informace o možných vícenákladech na přepravu koní je uvedena u jednotlivé akce.
  • storno popltaky najdete na stránce rezervace