LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR S KOŇMI |12.-17.7.2020

Termín plně obsazen. Lze se přihlásit do seznamu náhradníků.

Vydejte se s námi po stopách legendárních indiánských náčelníků Sedícího Býka, Geronima a dalších. Spolu s nimi prožijte prázdniny naplněné osudy indiánských bojovníků. Od indiánů se budeme učit rozumět řeči koní a tou řečí s nimi budeme hovořit a budovat přátelství člověka a koně.

Na dětském táboře vás čeká jízda na koních, střelba z indiánského luku, tradiční indiánské hry jako lakros nebo šiny, a bojové hry inspirované indiánskými příběhy.
Samozřejmostí u nás je, že bydlíme v indiánských teepee, vybavených dřevěnými lehátky a vnitřní plachtou pro větší pohodlí. V táboře jsou záchody, umývárna a sprcha s teplou vodou. O naše hladové žaludky se stará zkušená kuchařka za vydatné pomoci všech tábořících indiánů. Jídlo máme 5x denně, abychom měli dost sil při našich bojových hrách a sportu. Dále věnujeme čas výrobě indiánských předmětů ze dřeva, keramiky, kůže a korálků. Vyrábíme luky a šípy, medicínové váčky zdobené korálky, čelenky či keramické nádoby. Zvláště za špatného počasí využíváme čas na psychologicky zaměřené hry, na rozvoj myšlení a postřehu a také trávíme čas s kytarou a bubínky při písničkách u ohně, který dá zapomenout na nepříjemné počasí a navodí neopakovatelnou atmosféru. Bubínky nás provázejí i při indiánských obřadech a slavnostních ohních. Zažijeme i obřad indiánské sauny a naučíme se indiánským tancům.

Jezdecký výcvik a vycházky na koních probíhají pod vedením odborných instruktorů, kteří již několik let pracují s mladými adepty jezdectví.
Výcvik je veden v duchu přirozených způsobů komunikace člověka s koněm. Děti jsou rozděleny do skupin dle úrovně zkušeností a učí se koním rozumět a ovládat techniku jízdy na nich.

O děti pečují zkušení a školení vedoucí většinou s pedagogickou nebo zdravotnickou specializací. Na každých 6 až 8 dětí připadá jeden vedoucí. Dále se tábora účastní hlavní vedoucí a jeho zástupce, zdravotnice, kuchařka a technický správce, kteří celý tábor organizují.
Chcete-li, zažít prázdniny plné dobrodružství, neváhejte, ještě máte šanci.

CENY:
5 200 Kč / dítě

ORGANIZAČNÍ INFORMACE K TÁBORU:

Sraz účastníků je vždy v neděli v 16:00 hodin v Potštejně u kostela. Konec pobytu v pátek do 17 hodin.

CO S SEBOU:

 • karimatku, spacák a starší deku navíc (nejlépe larisu)
 • soupravu na jídlo, hrníček, lžíci
 • nůž, baterku, blok a tužku, chlebník nebo batůžek
 • oblečení, šátek, pokrývku hlavy
 • holinky, pláštěnku
 • hygienické potřeby, plavky
 • indiánské oblečení vítáno

DŮLEŽITÉ:

 • potvrzení od lékaře o zdravotním stavu dítěte
 • potvrzení o bezinfekčnosti (od rodičů)
 • kartičku pojištěnce
 • doklad o zaplacení

PLATBA:
Číslo účtu: 163840901/0300
Záloha: 2600 Kč / dítě
Variabilní symbol: kontaktní telefonní číslo uvedené v rezervačním formuláři.
Poznámka k platbě: „Dětský tábor

SEZNAM NÁHRADNÍKŮ:

Pokud máte zájem přihlásit se jako náhradníci, tak vyplňte kontaktní formulář. Zájemce budeme oslovovat na uvedený email podle pořadí ve kterém se přihlásili.

KONTAKTNÍ ÚDAJE

ÚDAJE O ÚČASTNÍCÍCH

detsky-indiansky-tabor